Otevřeným přístupem k otevřené společnosti

7. – 8. listopadu 2020
5. 12. 2020
Na našem kanále na YouTube (a v programu označené ikonou ) najdete první várku záznamů z letošního ročníku konference. Zbytek bude brzy následovat.

9. 11. 2020
OpenAlt 2020 je za námi. Děkujeme za účast a nezapomeňte v programu ohodnotit navštívené přednášky. Záznamy budeme průběžně doplňovat do programu a pak už se budeme zase těšit na OpenAltu 2021.

6. 11. 2020
Do sobotního programu jsem doplnili poslední „stánek“. Večer si můžete nechat poradit se svou kariérou od HR Red Hatu, zjistíte, co je nového ve Fedoře, jak funguje právo v IT, nebo si vyzkoušíte, jak by vám šlo studium na ČVUT na dálku.

29. 10. 2020
Do programu jsem doplnili první večerní „stánky“ - večerní diskuze na předem dané téma.

18. 10. 2020
Jako součást OpenAltu 2020 proběhne OpenAIRE Národní workshop 2020, jehož program jsme dnes také zveřejnili. Kromě toho jsme do prázdných míst v programu doplnili několik dalších přednášek.

13. 10. 2020
Zveřejnili jsme program letošního ročníku. Najdete v něm na každý den minimálně 4 tracky a k nim další doprovodný program.
I když registrace není nutná, doporučujeme přihlásit se do mailinglistu pro účastníky, kde můžete po skončení dostat malý dárek od našich partnerů.

16. 9. 2020
Letošní konference proběhne online! Původně oznámený termín 7. a 8. listopadu 2020 zůstává platný. Možnost přihlašovat přednášky prodlužujeme do 23. září. Zatím nemáme vybrané konkrétní řešení pro streamování přednášek, ale jakmile se tak stane, budeme přihlášené přednášející informovat, aby si ho mohli vyzkoušet. Podrobnosti najdete v tomto článku.

12. 6. 2020
Hledáme přednášející! Spustili jsme registraci přednášek na konferenci OpenAlt 2020. Vaše návrhy uvítáme skrze výše uvedený formulář a to do 13. září 2020. Prostřednictvím formuláře nám můžete poslat tip na zajímavé téma nebo konkrétní přednášku, kterou byste chtěli na OpenAltu vidět. My přednášejícího zkusíme kontaktovat připadně najít nějakého přednášejícího, který je vhodný pro dané téma. V tuto chvíli si nejsme jistí, jestli bude možné vůbec konferenci uspořádat. Přesto jsme začali s přípravami. Pokud nám chcete pomoci s organizací nebo se chcete stát partnerem konference, tak nás prosím kontaktujte. Předpokládaný termín konference je 7. a 8. listopadu 2020 v Brně.

4. 2. 2020
Call for volunteers and partners. Pokud nám chcete pomoct s organizování OpenAltu 2020, tak se ozvěte na openalt2020@lists.openalt.org, Telegram nebo jinak. Konference bude navazovat na předchozí ročníky. Zatím si nejsme jistí ani místem konání ani termínem letošního ročníku. Předpokládáme opět první víkend v listopadu.

Motto: „Otevřeným přístupem k otevřené společnosti.“

Konference OpenAlt vznikla v roce 2014 jako výsledek spojení konferencí LinuxAlt a Openmobility. LinuxAlt jako konference s dlouhodobou tradicí se již od roku 2006 věnovala otevřenému softwaru a technologiím. Záhy se LinuxAlt s více jak 500 návštěvníky stal největší akcí tohoto typu v České republice. Openmobility konference vznikla v roce 2010 a přinesla českým a slovenským návštěvníkům témata otevřených mobilních platforem a otevřeného hardware formou klasických přednášek a praktických workshopů.

OpenAlt vychází z toho nejlepšího na LinuxAltu a Openmobility a rozšiřuje oblast svého zájmu o témata otevřených dat ve státní správě a soukromém sektoru (Open Data) a otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access). OpenAlt se věnuje také participativní a svobodné kultuře, zejména online spolupráci, učícím se komunitám a v souvislosti s tím i alternativnímu vzdělávání. Na své si přijdou i novodobí kutilové (Makers) řídící se pravidlem „Udělej si sám“ (DIY).